Dzieje narodzin słynnego pokera na świecie

Jakie są dzieje narodzin słynnego pokera na świecie? Czy znana jest dokładna historia tej gry hazardowej?

Istnieje wiele legend i hipotez i nie do końca wiadomo, która z nich jest prawdziwa. Mówi się, że początki pokera odnajdujemy już w starożytnych Chinach, kiedy to Chińczycy grywali w grę zwaną „domino cards”, a jej zasady gry są rzekomo podobne do zasad dzisiejszego pokera. Mówi się również, że poker powstał na podstawie hinduskiej gry „ganjia”, bądź jest perskiego pochodzenia od tamtejszej gry „As-Nas”. Pojedyncze słowo poker wywodzi się od francuskiego „poque”, niemieckiego „pochspiel”, czy też hinduskiego słowa „pukka”.

Z tego widzimy, że nawet znaczenie słowa poker nie jest jednoznacznie określane. Inna legenda natomiast mówi, iż nazwa gry poker pochodzi od potocznego słowa „poke” (co znaczy sakiewka), którego kieszonkowcy używali w swoim światku, a szulerzy grywający i oszukujący w tej grze w świecie dodali tylko literę „r”, z czego powstała do dziś słynna nazwa poker. Pierwsze spisane dzieje słynnego pokera pochodzą z roku 1834, kiedy to podróżnik Jonathan H. Green w swych zapisach z wędrówek opisał nazwaną przez siebie „grę oszukiwania”. Dokładnie spisał istniejące w tamtych latach prawidła i zasady gry, pisząc iż gra składała się z talii dwudziestu kart, a każdy z graczy otrzymywał po pięć kart, z których to maiły powstawać określone układy wygrywające. Dopiero w późniejszym okresie gra poker została zalegalizowana oraz zostały ogłoszone oficjalne i jedyne prawidłowe zasady gry, które przetrwały do dnia dzisiejszego.

W międzyczasie powstało również wiele odmian gry poker, takich jak: Texas Hold oraz Poker Chips. Obecnie talia do gry w pokera wynosi 52 karty, a gracze dalej otrzymują z rozdania po pięć kart, zmieniły się jedynie układy wygrywające oraz inne zasady gry, które w dzisiejszej grze nie pozwalają na sztuczki oraz oszustwa, a gra poker w profesjonalnym kasynie odbywa się pod bacznym okiem krupiera. Mimo, iż historia gry poker jest tak zróżnicowana, wielu zapaleńców oraz pasjonatów poszukuje jej źródeł i początków nawet w starożytnych czasach. Natomiast ci, którzy nastawieni są na fascynującą grę hazardową jaką jest poker zadowalają się krótką historią, a bardziej interesują ich układy oraz strategie, które pomocne są przy wygrywaniu w pokera. Gra hazardowa poker przetrwała do dziś i jest jedną z najbardziej fascynujących gier w licznie rozmieszczonych kasynach na całym świecie.

bonusy w kasynach