Hazard internetowy zagrożeniem dla dzieci

W dzisiejszych czasach wiele młodych ludzi (w tym dzieci) szuka w Internecie rozrywek, takich jak gry online testuje hazard Internetowy. W poszukiwaniu nowej strony z grami natrafiają czasami na witryny oferujące gry hazardowe. Hazard internetowy, w przeciwieństwie do wielu gier i innych rozrywek, nie jest legalny w przypadku osób nieletnich!

Główne różnice między tymi rodzajami witryn są następujące:

Witryny z grami zawierają zwykle gry karciane, planszowe, słowne, układanki lub gry imitujące te znane z salonów gier, oferujące automatyczne monitorowanie i podliczanie wyników. Nie dochodzi do wymiany żadnych pieniędzy, prawdziwych ani umownych.
Witryny oferujące możliwość gry mogą proponować gry, w których uczestnicy wygrywają i przegrywają umowną walutę.
Witryny hazardowe oferują gry, w których wygrywa się i przegrywa prawdziwe pieniądze.

Pomóż dzieciom uniknąć internetowego hazardu. Stosując kilka podstawowych zasad.
Rodzice powinni podjąć decyzję, jakie rodzaje gier i witryn z grami są odpowiednie dla ich dzieci. Kryteria wyboru można oprzeć przykładowo na typie gry (tylko karciane i planszowe, tylko strategiczne lub fantasy), na tym, czy w grę gra się interaktywnie z udziałem innych uczestników, czy dana witryna oferuje daną grę.

Co jeszcze można zrobić aby zabezpieczyć nasze pociechy:

  1. Dowiedzieć się, jakie witryny dzieci odwiedzają i co tam robią.

  2. Ustanowić jasne zasady dotyczące gier internetowych, w jakie dzieci mogą grać. Ustawić komputery z dostępem do Internetu w ogólnodostępnym pomieszczeniu, nie w pokoju dziecięcym.

  3. Przypominać dzieciom, że w ich przypadku hazard internetowy jest nielegalny. (Wiele krajów zakazuje uprawiania hazardu przez nieletnich: sprawdź przepisy w swoim kraju.)

  4. Pomóż swoim dzieciom zrozumieć, jak funkcjonuje hazard. Firmy oferujące hazard internetowy prowadzą działalność komercyjną. Zarabiają więcej pieniędzy niż wypłacają.

  5. Dopilnuj, aby dzieci zawsze prosiły Cię o pozwolenie przez podaniem w Internecie numeru Twojej karty kredytowej. Internetowe kasyna zwykle wymagają użycia karty kredytowej. Jeśli dzieci zaciągną długi w Internecie, mogą pozbawić zdolności kredytowej Ciebie, a w dalszej konsekwencji również siebie.

  6. Wytłumacz im, że hazard internetowy może uzależnić. Niektórzy ludzie potrafią bez przeszkód, nie zwracając na siebie uwagi, uprawiać hazard przez wiele godzin. Granie w samotności i korzystanie z karty kredytowej może prowadzić do uzależnienia od hazardu.

bonusy w kasynach