Historia kasynowej gry karcianej blackjack

Kiedy dokładnie powstała gra blackjack i skąd pochodzi do końca nie wiadomo, jednak za wiek powstania uznaje się początek XVII wieku, a państwem w którym blackjack powstał jest rzekomo Francja.

Mówi się bowiem, ze gra hazardowa blackjack powstała od gier „chemin de fer” oraz „frencz ferme”. Z początku znana była tylko we francuskich kasynach, a widniała pod nazwą „vingt-et-un”. Kiedy rozpoczęły się liczne migracje z Francji do Stanów Zjednoczonych w XIX wieku, również słynny blackjack wyemigrował do USA, aby tam pod postacią „twenty one” dalej zdobywać liczną publiczność oraz rosnącą popularność. Nazwa blackjack natomiast pochodzi od jednego z zakładów, którego płatność wynosiła dziesięć do jednego, a zakład ten składał się z jack’a pik oraz asa pik. Pomimo zlikwidowania bonusu tego zakładu, nazwa gry zachowała się i przetrwała do dnia dzisiejszego. Blackjack to jedna z nielicznych gier hazardowych, w których duże znaczenie mają taktyki oraz strategie gry, dzięki którym gracze mogą z powodzeniem wygrywać. Na gry hazardowe, w których gracz ma szansę wygrać z kasynem mówimy „beatable game”. Koniec lat pięćdziesiątych XX wieku przyniósł właśnie wiele strategii i taktyk matematycznych. Zostało opublikowanych wiele artykułów na ten temat, a nawet została wydana słynna książka Edwarda O. Thorp ’a – „Beat the Dealer”, która po pierwsze została bestsellerem na rynku publikacji hazardowych, a po drugie dzięki której to gracze mieli przewagę nad kasynami, natomiast właściciele kasyn zaczęli drżeć o swoje majątki zdobyte na wszelkich losowych grach hazardowych. W związku z powstałymi skutecznymi strategiami na wygrane w tej grze, wiele kasyn zmieniło zasady gry na swoją korzyść, jednak po buncie i niechęci ze strony stałych graczy, którzy przestali grywać w blackjack’a, właściciele kasyn musieli ponownie wrócić do starych zasad gry.

Z czasem powstały jeszcze bardziej dopracowane komputerowe strategie gry, dzięki którym to gracze częściej wygrywali niż kasyna. Blackjack jako jedna z najsłynniejszych gier hazardowych na świecie, swą sławę natomiast zawdzięcza właśnie wszelkim strategiom oraz taktykom, dzięki którym każdy z graczy może wzbogacić się i zostać szczęśliwcem niejednego z tradycyjnych kasyn oraz od niedawna znanych i popularnych kasyn internetowych.

bonusy w kasynach