Karciany Texas Hold’em – pozycja przy stole

Pozycja przy stole pokerowym nazywamy miejsce w jakim siedzimy w stosunku do rozdającego. Decyzje i dobór strategii powinien być podejmowany nie tylko w oparciu o karty które dostaliśmy i kartach wspólnych, ale także o pozycję przy stole. Najkorzystniejszą pozycja jest ta rozdającego, najmniej zaś big Blinda i small Blinda, czyli ludzi muszących obstawiać w ciemno. Podczas pierwszej rundy licytacji gracze Ci podejmują decyzje jako ostatni (nie wliczając obowiązkowych zakładów ciemno). Jeżeli jednak postanowią oni pozostać w grze do wyłożenia floppa, to później pierwsze ruchy będą należeć do nich.

Gracze znajdujący się na wczesnej pozycji (Elary position) to trzy-cztery pierwsze osoby licząc na lewo od rozdającego. Gracze Texas Holdem na tej pozycji muszą grać bardzo asekuracyjnie, gdyż niewiedzą jak potoczy się dalej licytacja. Jedynie z wysokimi kartami własnymi (najlepiej wysokie pary albo wysokie łączniki) powinni oni ryzykować, w przeciwnym wypadku duże prawdopodobieństwo jest iż stracą oni duża ilość żetonów.

Środkowa pozycja (Middle position) to kolejne trzy-cztery osoby po ep. Gracze na tej pozycji mają już jakiś wgląd w sytuację, mogą domyślać się czy gracze na ep mają dobre czy słabe karty. Tutaj mogą pokusić się już na trochę większe ryzyko, jednak dalej należy być czujnym. Późna pozycja (late position) to najbardziej korzystna pozycja. Wiadomo jak toczy się licytacja, czego można się spodziewać od rywali. Sprawdz juz teraz jak wyglada Karciany Texas Hold’em online w kasynie.

bonusy w kasynach