Podstawowe zasady hazardowej gry Blackjack czyli reguły Oczko

Każdy z graczy tradycyjnych kasyn oraz słynnych w ostatnim czasie kasyn online powinien znać podstawowe zasady gry blackjack. Tym bardziej iż są one naprawdę proste i nieskomplikowane, a gra cieszy się popularnością i uznaniem na całym świecie.

Nawet jeżeli jesteśmy początkującymi graczami, opanowanie tych zasad nie będzie dla nas żadnym problemem. Pierwszą i nienawistna zasadą jest fakt, iż gra blackjack rozgrywa się pomiędzy jednym graczem i krupierem, a nie tak jak w większości gier karcianych pomiędzy kilkoma graczami. Celem gry blackjack jest osiągniecie w kartach wyniku 21 lub wyniku najbliższego tej liczbie. Przekroczenie liczby dwadzieścia jeden w kartach oznacza automatyczna przegraną. Najwyższy układ w kartach to właśnie dwadzieścia jeden, czyli inaczej „blackjack”, układ taki możemy osiągnąć poprzez posiadanie asa i dziesiątki bądź jakiejś figury. Karty mają bowiem swoje odpowiednie oznaczenia liczbowe, i tak karty od dwójki do dziewiątki mają tyle punktów, jaka jest ich faktyczna wartość, natomiast dziesiątka, walet, dama, król mają wartość dziesięciu punktów, a as ma wartość jedenastu punktów. Każda rozgrywka blackjack rozpoczyna się od rozdania przez krupiera sobie i graczom po dwie karty, przy czym jedna z kart krupiera pozostaje zakryta, pozostałe karty graczy oraz druga karta krupiera jest odkryta. Po pierwszym rozdaniu każdy z graczy ma do wyboru kolejny ruch spośród następujących:

– dobranie kolejnej karty (hit);
- czekanie do zakończenia rozgrywki (stand);
– podwojenie istniejącej stawki i dobranie jednej karty (double down);
- jeżeli gracz posiada dwie identyczne karty pod względem figury może rozdzielić zakład na dwa oddzielne poprzez dołożenie stawki żetonów na stół oraz dobranie do każdej z kart po jednej (split).

W momencie kiedy gracz decyduje się na ruch zwany „stand”, krupier odkrywa swoją drugą kartę. Jeżeli gracz posiada lepszy wynik od krupiera uzyskuje wygraną w wysokości tego co postawił, jeżeli natomiast gracz ma blackjack’a jego wygrana wynosi 3:2, pod warunkiem, że krupier nie posiada blackjack’a. W przypadku wygranej krupiera, postawiona stawka przez gracza trafia do kasyna. Jeżeli w danej rozgrywce następuje remis, gracz odzyskuje swój zakład i nie ma ani wygranych ani przegranych, rozgrywka rozpoczyna się od początku.

Blackjack to fascynująca i prosta gra karciana znana od kilkuset lat, jednak swą popularność uzyskała dopiero w połowie XX wieku, kiedy zostały opracowane i opublikowane strategie gry, dzięki którym doświadczeni gracze hazardowi mają pewną wygraną w kieszeni. Jak widac zasady gry Blackjack sa proste.

bonusy w kasynach