Poker gra karciana

poker gra

Poker zaliczany jest do gier hazardowych. Jest grą karcianą rozgrywaną 52 kartami. Każdy z graczy dostaje od pięciu do siedmiu kart z możliwością wymiany kilku kart podczas dalszej licytacji. Zwycięzcą jest ten gracz, który ma najwyżej punktowaną sekwencję kart.
Zapewne wiele osób pamięta z młodzieńczych lat swoje doświadczenia z pokerem. Bawiliśmy się świetnie licząc zawsze na wygraną, co często się zdarzało, ponieważ każda runda kończy się tym , że któryś z graczy wygrywa. Jest grą szybką z możliwością wygrania również dużych pieniędzy, uzależnione jest to od wysokości podbijania stawki przez graczy.

Chcąc zagrać w pokera, niestety musimy mieć towarzystwo. W dzisiejszych czasach stanowi to najmniejszy problem. Dzięki kasynom internetowym w każdej chwili możemy zasiąść w gronie wytrawnych pokerzystów z całej Polski jak i świata. Miłośników pokera przybywa z roku na rok czego dowodem są fun kluby, co świadczyć może o dużej o popularności tej gry. Długo uważano pokera za męską grę. W dzisiejszych czasach zmienił się światopogląd, do gry chętnie zasiadają również kobiety. Poker jak każda gra hazardowa jest grą losową, zależy od kart jakie dostaniemy w rozdaniu i czy dopisze nam szczęście w dobraniu kart w czasie licytacji.

Od dawien dawna była i jest uważana za grę oszukańczą, ponieważ o wygranej często decydują silne nerwy. Blefując, zwodzimy przeciwnika który obawiając się straty dużych pieniędzy, nie sprawdza nas. Często podczas takiej licytacji emocje sięgają zenitu, tym większa jest radość z wygranej. Wierząc w szczęście decydujemy się na następną rundę przeżywając towarzyszące nam emocje. Pochodzenie tej najpopularniejszej gry karcianej po dzień dzisiejszy jest zagadką. Często ludzie przy stołach opowiadali sobie opowieści jakoby w pokera grywali marynarze na statkach już w 1830 roku. Jednak historia pokera jest bardzo tajemnicza i niestety badaczom nie udało się ustalić jakie są jego korzenie.

bonusy w kasynach