Sieciowe Bingo gra przez internet w wersji online

Bingo, to jedna z najprostszych gier hazardowych, jakie tylko możemy spotkać. Dostajemy kartę 5×5 pół z numerami i zakreślamy wylosowane liczby. Kto pierwszy ułoży wzór (np. poziomą linię), ten wygrywa.

Dzięki temu oraz faktowi, że przy bardzo małym wkładzie własnym możemy wygrać ogromną pulę pieniędzy, Bingo stało się niezwykle popularne. Fani tej gry, w samych tylko Stanach Zjednoczonych, co weekend przeznaczają na nią ponad sto milionów dolarów. W każdy weekend. To o czymś świadczy.
Historia Bingo jest bardzo długa i sięga 1530 roku. Wtedy to po raz pierwszy ludzie, a konkretnie włosi mogli w tą grę zagrać. Co prawda wtedy nazywała się inaczej i była loterią narodową, ale swoimi zasadami nie odbiegała specjalnie od wersji współczesnej. Zwała się tam „Lo Giuoco del Lotto d’Italia”. Włoska loteria rozgrywana jest po dziś dzień w każdą sobotę. Nasze Państwowe Lotto, też nieco ją przypomina.
Wielką rolę w popularyzacji Bingo, odegrał Edwin Lowe, sprzedawca zabawek. To dzięki niemu istnieje dzisiaj tyle możliwych kombinacji, dzięki czemu szabloniki do bingo są prawie niepowtarzalne (przynajmniej w perspektywie jednej gry na jednej sali). Ponad sześć tysięcy możliwości udało się uzyskać dzięki amerykańskiemu naukowcowi z Uniwersytetu Columbia. Plotka mówi, że matematyk ów po skończonej pracy postradał zmysły. Nie należy temu wierzyć, ale aura jaką roztacza to wokół Bingo, niewątpliwie dodaje tej grze smaku.
Wiele osób kojarzy tą grę z rozgrywek emerytów na różnego rodzaju festynach o okolicznościowych wyjazdach. Faktycznie, prostota tej gry i radość jaką daje grającym, sprawiła, że ludzie w dowolnym wieku, od 3 do ponad 100 lat, zagrywają się w nią na całym świecie.
Dzisiaj, dzięki ogromnemu rozwojowi techniki i możliwości, internet stał się przyczółkiem dla graczy z całego świata. Największy procent z nich stanowią ludzie stosunkowo młodzi, między dwudziestym, a czterdziestym rokiem życia.
Spraqwdz tez jakie mamy dla Ciebie inne gry sieciowe online przez Internet.

bonusy w kasynach