Zakłady występujące w ruletce francuskiej

Ruletka francuska składa się z prostokątnego stołu do gry, na którym to znajduje się specjalna plansza z poszczególnymi rubrykami do obstawiania zakładów.

Na planszy są rozrysowane wszystkie liczby od zera do trzydziestu sześciu w odpowiedniej kolejności. Kolejną częścią składową gry ruletka jest oczywiście koło do gry, na którym znajdują się te same liczby od zera do trzydziestu sześciu rozłożone na kole w odpowiednich rubrykach i odpowiedniej kolejności. A teraz zajmijmy się poszczególnymi zakładami, jakie można obstawiać w ruletce:

manque – niskie numery, czyli liczby od 1 do 18 (bez cyfry 0);
passe – wysokie numery, czyli liczby od 19 do 36;
pair – parzyste numery (bez cyfry 0);
impair – nieparzyste numery (bez cyfry 0);
noir – czarne numery (bez cyfry 0);
rouge – czerwone numery (bez cyfry 0).

Powyższe zakłady dostarczają graczowi wygranej 1:1, czyli z każdy obstawiony i wygrany żeton, gracz otrzymuje od krupiera drugi. Są to tak zwane zakłady równej szansy, kiedy jednak wypadnie zero, wygrana stoi po stronie kasyna. Kolejne zakłady w ruletce wyglądają następująco:

premiere douzaine – pierwszy tuzin, czyli liczby od 1 do 12 (wyłączając zero);
milieu douzaine – drugi tuzin, czyli liczby od 13 do 24;
derniere douzaine – trzeci tuzin, czyli liczby od 25 do 36.

W przypadku tych zakładów, oraz zakładów na kolumny mają stawkę wygrywającą 1:2, czyli za każdy trafiony zakład otrzymujemy podwojoną liczbę postawionych żetonów. Istnieją również tak zwane zakłady na numerach wewnątrz stołu:

en plein – pojedynczy numer – stawka 1:35;
a cheval – dwa sąsiednie numery – stawka 1:17;
transversale pleine – trzy kolejne numery – stawka 1:11;
carre – cztery numery w kwadracie – stawka 1:8;
quatre premier – pierwsze cztery numery – stawka 1:8;
sixaine – sześć numerów – stawka 1:5.

Wszystkie te zakłady są mniej prawdopodobne do trafienia na kole, jednak obstawianie ich podczas gry daje o wiele większe emocje, a cała gra staje się ciekawsza i bardziej ekscytująca. Gracz któremu uda trafić się w „en plein” jest szczęśliwym wygranym zgarniającym największą pulę z całej gry. W zależności od tego jakimi jesteśmy graczami, czy początkującymi, czy też bardziej zaawansowanymi, mamy szansę na naprawdę duże wygrane w ruletce, wystarczy rozmyślność, rozwaga i szczęście, aby stać się szczęśliwym wygranym w ruletce.

bonusy w kasynach