Zalegalizowane kasyna internetowe zdobywają popularność

Zalegalizowane kasyna internetowe dostępne beda także w Polsce.
Mimo, że coraz więcej krajów uznaje hazard za nielegalny proceder,

rynek gier losowych nie kurczy się. Kasyna znalazły dla siebie lukę, gdzie bezkarnie proponują graczom możliwość gry o swoje pieniądze. Z ekskluzywnych kasyn, gry losowe przenoszą się do Internetu, gdzie nowe serwisy powstają jak grzyby po deszczu.

W tym wyścigu po pieniądze graczy na najlepszej pozycji stoją internetowi bukmacherzy, którzy posiadają dużą bazę klientów obstawiających zakłady sportowe. Mogą dzięki temu skusić część z nich do zaryzykowania swoich pieniędzy przy stole karcianym, ruletce, lub nawet przy wirtualnych automatach. – Już dosyć dawno wielu bukmacherów internetowych rozszerzyło swoją ofertę o gry hazardowe. Właściwie w każdym szanującym się serwisie tego typu możemy znaleźć zakładkę „Kasyno”. Niewątpliwą zaletą większości kasyn jest to, że oferują możliwość gry zarówno za wirtualne, jak i prawdziwe pieniądze – mówi Mateusz Szymański, gracz z ponad 10-letnim doświadczeniem przy stoliku karcianym.

W internetowych serwisach, podobnie jak w Las Vegas, jedną z najpopularniejszych gier hazardowych jest poker. Ta gra podbija świat stając się dla coraz większej grupy ludzi głównym hobby, pasją, zawodem, a nawet religią. Stawki w pojedynczych rozdaniach w najbardziej elitarnych turniejach liczone są w milionach dolarów. W Internecie najlepsi zawodnicy grają nawet o kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Poker jednak nie jest jednolity, istnieje wiele jego odmian, chociaż jedna z nich wybija się ostatnimi czasy na tle pozostałych. – Od pewnego czasu ogromną popularność, również w Polsce, zdobywa odmiana pokera zwana Texas Hold’em. Od tradycyjnego pokera różni się tym, że gracz otrzymuje do ręki wyłącznie dwie karty, natomiast do stworzenia układu może używać również odkrytych dla wszystkich kart wspólnych. Czyni to grę o wiele bardziej dynamiczną i emocjonującą. O popularności tej gry świadczy choćby to, że wiele serwisów wyodrębniło ją z kasyn, poświęcając jej cały dział. Oczywiście pojawiły się również zupełnie autonomiczne platformy pokerowe – mówi Mateusz Szymański, obecnie gracz PokerStrategy, jednego z najpopularniejszych serwisów tego typu w polskim Internecie.

Gdzie szanse wygrania są wyższe: w bukmacherskich zakładach sportowych, czy przy pokerowym stoliku? Wszystko zależy od matematycznych szans w danym zakładzie lub rozdaniu. Jednak pomiędzy tymi dwoma formami hazardu jest fundamentalna różnica. – Sytuacja w przypadku gry w pokera jest inna, niż przy obstawianiu wyników sportowych – tu zakład zależy od grających przeciwko sobie, a nie przeciwko bukmacherowi, ludzi. Serwis pokerowy nie zarabia na przegranych, a jedynie na wysokości stawek, ponieważ za zorganizowanie gry właśnie z nich pobierana jest prowizja – mówi gracz z PokerStrategy.

Czym zatem różni się wirtualny poker od tego w realnych kasynach? – Wirtualnie można grać nawet na kilkunastu stołach w jednym momencie, co oczywiście w realnym świecie nie jest możliwe. Niektórzy posiłkują się korzystaniem z programów do liczenia kart i szacowania prawdopodobieństwa. Ponadto całkowicie inne jest nastawienie psychiczne graczy. W Internecie przeciwnik jest zupełnie nieznajomy i „niewidzialny”, dzięki temu większą rolę odgrywa matematyka, a nieco inne znaczenie ma czynnik psychologiczny – podkreśla Mateusz Szymański.
Grając w Internecie należy zawsze wybierać wiarygodne serwisy, w których mamy pewność, że w razie wygranej odzyskamy wpłacone pieniądze oraz będziemy mieli gwarancję, że przeciwko nam nie zostanie wystawiony automat albo podstawiony gracz. Z tych powodów poker i inne gry losowe w Internecie nie są do końca bezpieczne i wydaje się, że dopóki ten problem oraz kwestie prawne nie zostaną jednoznacznie uregulowane, wirtualne kasyna nie odbiorą klientów tradycyjnym jaskiniom hazardu.
Zalegalizowane kasyna internetowe w krajach UE znajdziesz opisane w naszym serwisie.

bonusy w kasynach